הקורונה והעבודה מהבית – 7 טיפים וטיפ אחד חשוב

נראה כאילו אנחנו חיים בסרט, אם תסריט היה נכתב במקביל למציאות שלנו הוא היה מסווג כ"מדע בדיוני". הסגירה הגוברת מחייבת המוני אנשים לנסות ולתחזק את הקיים בעבודה מהבית. ריכזנו עבורכם מספר נקודות חשובות על מנת להיות פרודוקטיביים ולשמור על אבטחת המידע לארגון בעבודה מהבית.

האב סקיוריטי עבודה מהבית

בוקר טוב
זו לא חופשה. שמור על הרגלי הערות שלך ועל מסגרת הזמן שלך. חשוב לקום במקביל, לבצע את הפעילויות הרגילות, להחליף בגדים ולאכול ארוחת בוקר כמו שתמיד התרגלתם אליה.

צור סביבת עבודה
אין דבר כזה לעבוד מחוץ למיטה או למרוח על הספה. נדרשת אזור עבודה קרוב ככל האפשר למשרד. שולחן כתיבה, כיסא, טלפון, מחשב, כוס קפה וכל מה שאתם רגילים אליו.

אל תשגעו את ילדיכם ו/או בני הזוג שלכם – זה המחשב של כולם
אם עד כה לא עבדתם מהבית ואתם משתמשים במחשב ביתי, חשוב ליצור משתמש חדש. משתמש נפרד, מוגן כמובן בסיסמה אישית, יאפשר לכם ליצור שולחן עבודה נוח עם כל קיצורי הדרך שתרצו ולא לשגע את הילדים או להשתגע ממשחקים חדשים ושינויים שהם עושים לנוחיותם.

רישום
גם אם אינכם צריכים לדווח, חד משמעית – רישום המשימות יעזור וימקד אתכם (במיוחד אם המצב מצריך דיווח לממונים). מה שכן, בסופו של יום תוכלו לראות מה עשית ולנסות לשפר את הביצועים למחרת. מובן מאליו שהרשימה של מחר תתחיל ברשימת "לא הספקנו אתמול".

עבודת צוות

וואטסאפ הפכה לחלק בלתי נפרד מהחיים הפרטיים שלנו וכאן נוכל להשתמש בה גם לעסקים. מומלץ מאוד להתקין את גרסת הוואטסאפ במחשב הרבה יותר נוח מהנייד. פתחו קבוצת עבודה ותוכלו להתכתב בה ואף לערוך שיחות ועידה בווידאו של חלק ממשתתפי הקבוצה. למנויי Microsoft 365 מומלץ להוריד את אפליקציית Teams לנייד ולמחשב האישי ולאחר מכן תוכלו גם לשתף קבצים, לתאם פגישות ושיחות ועידה ולהפריד בין העבודה לוואטסאפ האישי.

אבטחת מידע
אוקיי – עכשיו אתה עובד על מידע רגיש יותר ואולי אפילו מחובר לשרתים ותיקיות רגישים. האבטחה חשובה מאוד והתעלמות ממנה תאפשר כניסה לתוכנות כמו הקורונה שגרמה לכל המצב הדמיוני הזה. שימו לב לנקודות הבאות:

חיבור למקומות עבודה בצורה מאובטחת בלבד (רצוי VPN ואפילו אימות דו-שלבי). אל תפתחו פרצות (כמו RDP) שיעלו לכם ביוקר אחר כך.
סיסמאות מעודכנות למשתמש המחברת. 123456 זו לא סיסמה. (גם לא אם הוספת 78). אם אתה מתקשה לזכור אתה תמיד יכול להוריד כלי לשמירת סיסמאות.
ודא שיש לך את מערכת ההפעלה ועדכוני התוכנה שאתה עובד עליהם.
אנטי וירוס מעודכן – חובה. החינמי חינמי ויעילותו בהתאם.

האב סקיוריטי תוכנה

פעילות

קח הפסקה למתיחות ולנשימה של אוויר צח. אנחנו לא במשרד ואין לנו חברים לשוחח איתם. קצת פעילות, אפילו 2 דקות, תעשה ממש טוב לגוף ולנשמה.

והטיפ החשוב מכולם:

תישאר אופטימי. לטובת כולנו כדאי להישמע להנחיות אבל לא להיסחף בחרדות ולהישאר אופטימיים. , זכרו ש"בסוף כל חורף מגיע האביב". האביב יגיע בכל מקרה. התפקיד שלנו הוא רק לדאוג שכשהאביב יגיע, מקום העבודה שלנו יהיה שם גם כדי לפרוח אחרי החורף.